reklam
Bugun...
Erdoğan-Putin anlaşması sonrası flaş gelişme! Yola çıktılar
Tarih: 06-03-2020 23:01:00 Güncelleme: 06-03-2020 23:01:00 + -


Türkiye ile Rusya arasında imzalanan ateşkes sonrası Fırat Kalkanı Bölgesi'nde çadırda yaşayan İdlibliler, bugün evlerine doğru yola çıktı.

Erdoğan-Putin anlaşması sonrası flaş gelişme! Yola çıktılar
reklam

Erdoğan-Putin anlaşması sonrası flaş gelişme! Yola çıktılar

 

Türkiye ve Rusya arasında dün Moskova'da gerçekleşen ateşkes antlaşması sonrası Fırat Kalkanı Bölgesi'ne gelip çadırda yaşayan İdlibliler, bugün evlerine dönmeye başladı.

 

Rejimin saldırılarından kaçtıktan sonra Türkiye’nin güvenli hale getirdiği Fırat Kalkanı Bölgesi’ne gelip çadırda yaşayan İdlibliler, gece saatlerinde sağlanan ateşkesin ardından bugün evlerine dönmeye başladı.

 

Dün gün boyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan-Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesine kilitlenen güvenli bölgede zor şartlarda yaşayan İdlipli aileler, iki liderin gece saatlerinde ateşkesi açıklamasının ardından rahat bir nefes aldı. Özellikle Fırat Kalkanı Bölgesi’ndeki Afrin, Azez ve Mare gibi yerlerde geçici çadırlarda konaklamaya çalışan İdlipliler, gün ilk saatlerinden itibaren dönüş yoluna geçti.

 

Yanlarında getirdikleri az sayıdaki eşyayı araçlara yükleyen aileler, evlerine kavuşacak olmanın sevinciyle yollara düştü. Aileler, ateşkes için yoğun çaba gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dua ederek, Türk halkına ve Türk askerine teşekkür etti.
Kaynak: TÜRKİYE HABER GRUBU

Editör: TÜRKİYE HABER GRUBU turkiyehabergrubu.com

Bu haber 104 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ