reklam
Bugun...
Trump'tan koronavirüs paylaşımı: Umarım buna gerek kalmaz
Tarih: 19-03-2020 22:10:00 Güncelleme: 19-03-2020 22:10:00 + -


ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Savunma Üretim Yasası’nı sadece koronavirüs ile mücadele etmek için imzaladığını, bu koşullarda herkesin birlikte olduğunu söyledi.

Trump'tan koronavirüs paylaşımı: Umarım buna gerek kalmaz
reklam

Trump'tan koronavirüs paylaşımı: Umarım buna gerek kalmaz

 

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Savunma Üretim Yasası'nı sadece 'Çin Virüsü'yle mücadele etmek için, gelecekte gerçekleşebilecek en kötü senaryo durumunda yardım alabilmek için imzaladım. Umarım gerek kalmayacak ama bu koşullarda hepimiz birlikteyiz" dedi. Trump, diğer paylaşımında ise "Er ya da geç kazanacağız" ifadelerini kullandı.

 

Trump'a virüs darbesi

ABD Başkanı Donald Trump 3 Kasım 2020'de gerçekleştirilecek ABD başkanlık seçimlerine emin adımlarla ilerliyordu. Cumhuriyetçi Parti içindeki tartışılmaz konumu, azil süreci gibi badireleri kazasız atlatması, Demokrat Parti'nin başkan adayını belirlemede yaşadığı çalkantılı süreç ve ABD ekonomisinin gösterdiği başarılı performans gibi faktörler bunda etkili olmuştu. Son dönemde bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ise Trump yönetiminin karşılaştığı en ciddi sınav haline geldi.

 

İlk aşamada virüs tehdidini küçümsemesi nedeniyle aldığı eleştiriler ve geleceğe yönelik hasar projeksiyonları, bu sınavın oldukça çetin geçeceğini ortaya koyuyor. Trump'ın bu konuda sergileyeceği performans, 2020 seçimlerinin kaderini belirleyebilecek gibi görünüyor.
Kaynak: TÜRKİYE HABER GRUBU

Editör: TÜRKİYE HABER GRUBU turkiyehabergrbu.com

Bu haber 139 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ