reklam
Bugun...
DW Türkçe'nin 'internet düzenleme haberine' iki farklı Türkiye-Almanya manşeti
Tarih: 09-01-2021 22:03:00 + -


Almanya merkezli DW Türkçe, internette yapılan düzenlemeyle ilgili Türkiye'de 'sansür, özgürlüğe kıskaç' manşeti atarken Almanya'da 'sıkı denetim' şeklinde yorumlayarak iki yüzlü tavrını tekrar ortaya koydu. Türkiye'de 'özgürlük' çığırtkanlığı yapan CHP başta olmak üzere muhalefetin, Almanya'da alınan karara ise ne diyeceği merak konusu oldu.

DW Türkçe'nin 'internet düzenleme haberine' iki farklı Türkiye-Almanya manşeti
reklam

DW Türkçe'nin 'internet düzenleme haberine' iki farklı Türkiye-Almanya manşeti

 

Türkiye’de internette yapılan düzenlemeleri ‘özgürlüğe kıskaç’, 'erişim engeli', 'sansür' olarak yorumlayan Alman DW Türkçe, Almanya’da yapılan düzenlemeleri ise ‘sıkı denetim’ şeklinde yorumlayarak iki yüzlü yayıncılığını tekrar gösterdi.

 

DW Türkçe'nin Türkiye'yi karalama operasyonu

Terör örgütü PKK ve FETÖ’ye kol kanat geren Almanya'nın, medya kuruluşları da aynı çizgiden ilerliyor. Almanya merkezli DW Türkçe, yayımladığı haberlerle Türkiye’ye operasyon çekmeye devam ediyor.

 

Daha önce birçok kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Diyanet’i hedef haline getiren DW Türkçe’nin iki yüzlü tavrı kendini yeniden gösterdi.

 

İnternete düzenleme haberine iki farklı başlık

Temmuz 2020’de Türkiye’de internete getirilecek düzenleme için ‘özgürlükler kıskaç altında’ değerlendirmesi yapan DW Türkçe, Almanya’nın yapacağı düzenleme için ise ‘demokrasileri korumak için internet platformlarına daha fazla yükümlülük getirilecek.’ yazısını ön plana çıkararak ‘sıkı denetim’ başlığını attı.

Aynı haber için iki farklı başlık

Türkiye'de yapılan düzenlemeyi 'sansür' olarak yorumlayan DW Türkçe'nin kendi ülkesindeki internet düzenlemesini ise 'sıkı denetim' olarak pazarlaması bir medya kuruluşunun ne kadar aşağılıkça bir tavır sergilediğini göstermiş oldu.

Muhelefet ne diyecek?

Türkiye’de sosyal medya ve internete ‘güvenlik’ amacıyla getirilen düzenlemelerle ilgili özgürlüğün kısıtlandığı çığırtkanlığını yapan başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere muhalefet sert bir şekilde karşı çıkmıştı.

 

Birçok defa örnek gösterdikleri Batı’nın internette yapacağı düzenleme ile ilgili muhalefetin ne diyeceği ise şimdiden merak konusu oldu.

 

DW Türkçe çarpıttı! Muhalif medya yaymak için birbiri ile yarıştı: İşte içimizdeki hainler 

Medya

 

DW Türkçe çarpıttı! Muhalif medya yaymak için birbiri ile yarıştı: İşte içimizdeki hainler
Kaynak: TÜRKİYE HABER GRUBU

Editör: TÜRKİYE HABER GRUBU turkiyehabergrubu.com

Bu haber 19 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
reklam