reklam
Bugun...
Sybiha: Türkiye ile aramızda 30'dan fazla savunma projesi yürütülüyor
Tarih: 10-01-2021 20:44:00 + -


Ukrayna'nın Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha, Türkiye ve Ukrayna arasında 30'dan fazla savunma projesinin yürütüldüğünü açıkladı.

Sybiha: Türkiye ile aramızda 30'dan fazla savunma projesi yürütülüyor
reklam

Sybiha: Türkiye ile aramızda 30'dan fazla savunma projesi yürütülüyor

 

Ukrayna'nın Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha, ülkesinde bir medya platformuna açıklamalarda bulundu. Sybiha, "Ukrayna ile Türkiye arasında askeri-teknik ve savunma-sanayi sektörlerindeki işbirliği son dönemde yeni bir seviyeye ulaştı. Toplamda, havacılık ve savunma alanındaki ortaklık 30'dan fazla projeyi içermektedir." dedi.

 

"Bayraktar TB2'yi satın alan ilk ülkelerden biriyiz"

Bayraktar TB2 insansız hava aracı sistemlerini satın alan ilk yabancı ülkelerden biri olduklarının altını çizen Büyükelçi Sybiha, "İki ülke arasındaki genişletilmiş ilişkilerde en kapsamlı anlaşmalardan biri olan bu anlaşma, ilişkilerimizi tamamen yeni bir seviyeye taşımıştır. Bu yöndeki çalışmalarımız giderek gelişiyor. Son anlaşmamız çerçevesinde Akıncı İHA'larının motorları Ukrayna tarafından üretilecek. Buna ek olarak, her iki taraf da Ukrayna motorlarının Türkiye'de üretilmesinin yanı sıra Türk İHA'larının Ukrayna'da üretilmesi konusunda görüşmelerde bulunuyor" dedi.
Kaynak: TÜRKİYE HABER GRUBU

Editör: TÜRKİYE HABER GRUBU turkiyehabergrubu.com

Bu haber 24 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
reklam