reklam
Bugun...
Türkiye'nin 'endişeliyiz' açıklamasına CNN'den ilginç çıkış: Bu bizim dilimiz
Tarih: 07-01-2021 21:43:00 + -


ABD'de Donald Trump destekçilerinin Kongre binasını basmasıyla çıkan kanlı olaylarla ilgili Türkiye'nin 'endişeliyiz' açıklamasını değerlendiren CNN International muhabiri ilginç bir çıkış yaparak, "Bu bizim dilimiz' şeklinde değerlendirmede bulundu.

Türkiye'nin 'endişeliyiz' açıklamasına CNN'den ilginç çıkış: Bu bizim dilimiz
reklam

ABD'de Donald Trump destekçileri başkanlık seçiminden zaferle ayrılan Joe Biden'ın hile yaptığı iddiasıyla miting düzenledi. Öfkesini alamayan kalabalık daha sonra Kongre binasına baskın düzenledi. Olaylarda 4 kişi öldü, onlarca kişi de yaralandı. Bu gelişmeyi canlı yayında değerlendiren CNN International muhabiri Clarissa Ward, Türkiye'nin olaylara ilişkin 'endişe duyuyoruz' açıklamasını şaşkınlıkla karşıladı.

 

Seçimlerde 'hile' iddiası ortalığı karıştırdı

Geride kalan kasım ayında ABD halkı, yeni başkanını sandık başına gitti. Seçimden Joe Biden zaferle ayrılınca, mevcut başkan Donald Trump seçimlerde hile yapıldığını iddia etti.

Tüm gelişmelerin üzerine dün ABD Kongresi'nde Biden'ın seçim zaferinin resmiyet kazanmasından önce Trump bir miting düzenledi. Hile iddialarını yineleyen Trump'ın sözleri destekçilerini harekete geçirdi.

 

4 kişi öldü onlarcası yaralandı

Öfkeli kalabalık mitingin ardından Kongre binasına saldırdı. Dünya kamuoyunda şok etkisi yaratan olaylarda 4 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Türkiye'den 'endişeliyiz' açıklaması

Türkiye de olaylara ilişkin yaptığı açıklamada, ''Endişe duyulduğunu'' vurguladı. Bu açıklama CNN International muhabiri Clarissa Ward'ı bir hayli şaşırttı.

CNN'den Türkiye'nin açıklamasına ilginç çıkış

Ward bu tip söylemlerin genelde ABD tarafından diğer ülkelere yöneltiğini vurgulayarak Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın mesajını okudu.

 

Ward, Türkiye'den böyle bir açıklama gelmesinin şaşırtıcı olduğunu belirterek, "Bu dil, tam da bir kriz veya ayaklanma durumunda bir Ortadoğu şehrinde olan ABD vatandaşlarına yönelik ABD basın açıklamasında görmeye alışık olduğumuz dil." ifadelerini kullandı.HABER VİDEOSU

Kaynak: TÜRKİYE HABER GRUBU

Editör: TÜRKİYE HABER GRUBU turkiyehabergrubu.com

Bu haber 17 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ